top of page

Projekt jest realizowany w ramach ścisłej współpracy ze Stowarzyszeniem „Sinicum” im. Michała Boyma SJ, Diecezjalnym Dziełem Misyjnym Kościoła Tarnowskiego, Wydziałem Teologicznym Sekcja w Tarnowie Uniwersytetu Jan Pawła II w Krakowie, firmą „Language Line” prowadzącą zindywidualizowane stacjonarne, mobilne i internetowe nauczanie języka anielskiego i polskiego, „China Zentrum”       z Sankt Augustin w Niemczech oraz z macierzystymi dla studentów instytucjami Kościoła w Chinach.

W realizacji celów Projektu nawiązujemy także współpracę z Katolickim Centrum Edukacji KANA, Tarnowskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku, Akcją Katolicką, Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży. Przewidujemy nawiązanie współpracy z ośrodkami w Polsce               i zagranicą zajmującymi się analogiczną działalnością, parafiami, organizacjami kościelnymi działającymi w naszym lokalnym Kościele, a także z misyjnymi organizacjami polskimi i instytucjami międzynarodowymi, z ośrodkami akademickimi zainteresowanymi problematyką chińską.

Ze strony chińskiej współpraca obejmuje kontakty z Diecezją Handan – bp diec. Handan, bp Sun Jigen oraz Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek Ducha Świętego Pocieszyciela; nawiązaliśmy także kontakty z bp. archidiec. Liaoning, bp. Paul Pei Junmin; bp. diec. Shuozhou, bp. Paul Ma Cungu; bp. diec. Tianjin, bp. Coadiutor Melchior Shi, Siostra Teresa Yu, Zgromadzenie Misjonarek Najświętszego Serca Jezusa, diec. Wenzhou. Ponadto nawiązują z nami kontakty indywidualne świeccy katolicy z Chin. W każdym takim przypadku zobowiązujemy wszystkich wyrażających ochotę podjęcia studiów do nawiązania kontaktu ze swoim biskupem lub innym przełożonym, który zobowiązuje się do podjęcia odpowiedzialności za studenta. W nawiązywaniu nowych kontaktów w Chinach i weryfikacji kandydatów korzystamy z pomocy China Zentrum.

O nas

bottom of page